• img

  Temelli: Türkiye artık SDG'yi muhatap almalı

  Türkiye-ABD anlaşmasına dair Dolmabahçe Mutabakatı’nı hatırlatan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Türkiye'nin artık SDG'yi muhatap alması gerekiyor” dedi. Temelli, iktidarın baskılarına da “‘HDP'yi kapatacağız’ diylorlar. HDP bir bina değil ki kapısına kilit vurabilesiniz” yanıtını verdi.

 • img

  Erdoğan’dan 'operasyonu sürdürme' mesajı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılara karşı yükselen tepkileri “Tuhaf” gördü. Erdoğan, ateşkes süresinin sona ermesi ardından "saldırıları sürdürme" mesajı verdi.

 • img

  Meclis'teki 5 parti alternatif yargı paketi hazırladı

  CHP, HDP, SP, DP ve TİP, iktidarın yargı paketine alternatif olarak ortak bir kanun ve anayasa değişikliği teklifi hazırladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teklifin Meclis’e sunulması için İyi Parti’nin tutumunun beklenmesini istedi.

 • img

  HDP'li Bülbül: İşgal tamamen bitirilmeden sorun çözülmez

  HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, yapılan ateşkese ilişkin “Suriye’de askeri işgal tamamen bitirilmeden sorun çözülmüş anlamına gelmez.Suriye topraklarının Türkiye’ye ‘güvenli bölge’ ve benzeri isimler adı altında peşkeş çekilmesi anlamına geliyor” dedi. Bülbül, belediyeleri yapılan kayyum atamalarını ise 'siyasi zabanilik' olarak tanımladı.

 • img

  HDP partilerinin ablukaya alınmasını yargıya taşıdı

  HDP Hukuk Komisyonu, HDP Diyarbakır il binasının ablukaya alınmasına ilişkin Diyarbakır Valisi ve İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • img

  Erdoğan: Amacımız Rusya ile makul bir anlaşma

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ile imzalanan ateşkes anlaşmasının Rusya ve Suriye rejimini ilgilendiren kısımlarını Soçi’de Putin’le görüşeceğini açıkladı. “Amacımız Rusya ile makul bir anlaşmadır” diyen Erdoğan, Trump'ın skandal mektubu için ise “Vakti saati geldiğinde gereğinin yapılacağını bilmenizi istiyoruz” dedi.

 • img

  HDK Eşsözcüsü Koçyiğit'ten kayyum tepkisi: Faşizmin yeni yüzü

  Mardin'de yapacakları mitinge izin verilmemesi üzerine açıklama yapan HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, "faşizmin yeni yüzü" olarak nitelendirdiği kayyum atamalarına tepki göstererek, "Tek ses olduğumuzda faşizmi yeneriz" dedi.

 • img

  Van'da konuşan Temelli: Savaştınız, kaybettiniz ateşkes imzaladınız

  Polis ablukasında açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye ve Suriye için de tek kabul edebilecekleri şeyin demokratik çözüm olduğunu vurgulayarak, "Biz onurlu bir barışı arıyoruz. Bunun yolu siyasetten ve savaşa karşı çıkmaktan geçiyor" dedi.

 • img

  Paylan: Hükümet Hrant Dink Vakfı’nın faaliyetlerini neden engellemektedir?

  HDP'li vekil Garo Paylan, Hrank Dink Vakfı’nın organize ettiği, “Kayseri ve Çevresi Toplumsal, Kültürel ve Ekonomik Tarihi” başlıklı konferansın Kayseri’den sonra İstanbul’da da yasaklanmasını Meclis'e taşıdı.

 • img

  CHP'li Kaya: Erdoğan ve Pence görüşmesi bir muamma

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, bir “muamma” olduğunu söylediği Erdoğan ve Pence arasındaki baş başa görüşme ile birlikte ABD ile varılan ateşkes antlaşmasının detaylarının kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

 • img

  Kubilay: Türkiye koşulsuz Suriye topraklarından çekilmeli

  HDP Sözcüsü Günay Kubilay, “Yanlış hesap Rojava’dan dönmüştür” diyerek, "ateşkesi" önemli gördüklerini ve Türkiye’nin Suriye'den çekilmesi gerektiğini belirtti. Kubilay, "O şiddet dolu ellerinizi belediyelerimizden çekin" sözleriyle bu sabah atanan kayyumlara tepki gösterdi.

 • img

  Baş: CHP her dönem AKP’ye koltuk değneği oluyor

  TİP Genel Başkanı Erkan Baş, AKP’nin ömrünü uzatmak için Türkiye’yi bir savaşa sürüklediğini belirterek, CHP’yi de her sıkıştığı dönemde AKP’ye destek vermekle eleştirdi.

 • img

  Günay: Kürtlere kazandıracak olan Kürt Ulusal Birliği'dir

  Kuzey ve Doğu Suriye'ye karşı başlatılan savaşı değerlendiren HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, "Bu coğrafyada çözüm Sayın Abdullah Öcalan'la mümkündür" diyerek, Kürtlere kazandıracak olanın ise Kürt Ulusal Birliği olduğunu vurguladı.

 • img

  Erdoğan’ın Pakistan ziyareti ertelendi

  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan’a yapacağı ziyaret ertelendi.

 • img

  AKP yerine CHP'den Trump'a tepki

  ABD Başkanı Donald Trump’ın, Erdoğan’a gönderdiği mektuba ilişkin AKP'liler sessizliğini korurken ilk tepki CHP'den geldi. CHP Sözcüsü Öztrak, “Türk-Amerikan ilişkilerinde bugüne kadar hiç görmediğimiz bir rezalette karşı karşıya kaldık” dedi.

ARA